Představujeme se

Hřebčín s tradicí...

Historie Hřebčína Vlachovice sahá až do roku 1993, kdy celou farmu od místního JZD zakoupil Ing. Miroslav Ševčík.

Ve dvanáctém svazku plemenné knihy z roku 1989 nalézáme v majetku tohoto JZD šest chovných klisen. Třeboňská odchovankyně MOZAIKA dala ve Vlachovicích nadějného Moby Dicka ( Veronal ). Velké naděje vkládal Miroslav Ševčík koncem 80. let do CENTURY ANNE, matky vítěze derby Cedrose a výborné Centurie.

Osudovou se ukázala také koupě plemeníka SECTORI ( po Secretariat ). Dvojnásobný vítěz velké ceny Svatého Mořice a druhý kůň z rakouského St. Legeru byl do Československa importován v roce 1990.

Tak byl započat úspěšný chov anglického plnokrevníka na Vlachovické farmě.

První velké chovatelské úspěchy byly postaveny na potomcích Sectoriho. Jednou ze zakládajících chovných klisen byla NIXE ( SEAL CS ),která dala jedničkového steeplera NABOBA( Marko ), několikrát umístěného v kvalifikacích Velké Pardubické a rovněž další železnou skokanku Nastěnku.

Mezi nejplodnější matky patřily Sectoriho dcery PUMA, dále TANEČNICE a DIVÁ BÁRA. Divá Bára byla velkou oblíbenkyní pana Ševčíka a jako jedničková vítězka se v chovu blýskla zimními královnami DIVOKOU ORLICÍ ( Ray of Light ), DIVOKOU ŠÁRKOU ( Jape ) a především ale dala výborného DEMON MAGIC ( Jape ).

Významnými plemeníky v chovu A 1/1 byli ve Vlachovickém hřebčíně např. TIGER CAFE ( Sunday Silence ), TWO-TWENTY-TWO ( Fairy King ), NAJOOM ( Sadler´s Wells ) RAY OF LIGHT a hlavně AGE OF JAPE ( Jape ).

Na podzim roku 2019, po smrti Ing . Miroslava Ševčíka, zakoupil Vlachovickou farmu pan Radim Pechal. V práci ,, Vlachovického chovatele ,, chce i nadále pokračovat a jeho snahou je udržet dobré jméno zdejšího chovu anglického plnokrevníka nejen na dostihových drahách.

na hřebčíně byly započaty rozsáhlé rekonstrukce stájí i celého okolí farmy tak, aby hřebčín mohl nabízet kvalitní služby a zázemí nejen koním, ale i jejich majitelům. Na ploše 25ha se tak i nadále prohánějí koňská stáda, ale rovněž je věnována pozornost i ekologickému chovu skotu.

V současné chvíli Hřebčín Vlachovice nabízí připouštění přirozenou plemenitbou, ustájení chovných klisen, ustájení klisen s hříbaty do odstavu a také po odstavu.

Na své si přijdou i majitelé sportovních a rekreačních koní, pro které jsou zajištěny prostorné boxy se skvělou péčí a rozsáhlé výběhy.© 2020 Hřebčín Vlachovice. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!